با رشد تقاضای خودروهای صفر: بازار دست دوم ها به گل نشست      50 اتوبوس جدید به زودی وارد جنوب شهر مي شوند      آغاز پرداخت غرامت فولکس به نمایندگی ها       بازسازی ابر خودروی آتش گرفته One: 1      ارائه سامانه هدایت نیمه خودکار نیسان       آلایندگی یک موتورسیکلت 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 2 است      آشنایی 6 هزار کودک منطقه 15 با مباحث ترافیکی      عرضه مدل های جدید Super Duty      جمع آوری محصولات مرسدس در امریکا       حساسیت پیش از حد دولت امریکا به خودروهای دیزلی     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

يکشنبه، 3 مرداد 1395  -   7:25:27 AM

 

 

 
اسقاط 37 هزار موتور سیکلت دوزمانه :
عدم تعویض پلاک موتورسیکلت های دو زمانه
شنبه، 28 فروردين 1389
ساعت: 13:24
Saturday, April 17, 2010
كد خبر: 103623

به گزارش خبرخودرو، رئیس مرکز شماره گذاری راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از اسقاط 37 هزر موتور سیکلت دوزمانه خبر داد و گفت: از سال 83 بر اساس مصوبه هیأت دولت ، مبنی بر خروج موتور سیلکتهای دو زمانه از چرخه ترافیک ،تسهیلاتی جهت خروج این نوع موتورها در نظر گرفته شد که تا کنون با ارائه تسهیلات ، 37 هزار دستگاه از موتورسیلکت های دوزمانه اسقاط شده اند.

سرهنگ محمدرضا غلامی در ادامه گفتگو با خبرخودرو با بیان به اینکه موتور سیکلت های دوزمانه به علت آلایندگی بالا تعویض پلاک نمی شوند ، خاطر نشان کرد : موتورسیکلت های گازی ، وسپا ، براوو، رکس و موتورهای گازی پژو از جمله موتورسیلکت های دو زمانه هستند که تا کنون بیشتر این موتورها اسقاط و تنها تعداد اندکی از آنان باقی مانده است. موتور سیکلت های دو زمانه ، به موتورهایی هستند که در سیستم سوخت آنها بنزین با روغن مخلوط است

وی گفت : از سال 82 ، با ورود موتورسیکلتهای دنده ای چهار زمانه ، عملاً ، تولید موتورسیکلتهای دوزمانه ممنوع گردید ، به طوری که از سال 83 ، کلیه موتورسیکلت هایی که به کشور وارد گردید همگی چهار زمانه است.

سرهنگ غلامی همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته آخرین اجرای ارائه تسهیلات جهت خروج موتورسیلکت های دو زمانه بود تصریح کرد : پیش از این ، هر موتور سیلکت دو زمانه ای که اسقاط می گردید ، دارنده این موتور یا 200 هزا رتومان وجه نقد و یا موتورسیلکت با 200 هزار تومان تسهیلات دریافت می نمود.

رئیس مرکز شماره گذاری راهنمایی و رانندگی در ادامه با بیان اینکه تا کنون 7 میلیون و 500 موتور سیکلت در کشور سابقه شماره گذاری دارند ف در خصوص مراکز مراجعه دارندگان موتورسیکلت جهت دریافت پلاک گفت : تا کنون 8 مرکز در تهران جهت دریافت پلاک پیش بینی شده اند که شامل: مرکز تعویض پلاک خاوران ، کیلومتر 10 جاده خاوران، مرکز میثم :جاده مخصص کرج ، کیلومتر 17 خیابان دارو پخش، مرکز آزادی: میدان آزادی ، اول جاده مخصوص کرج ، نبش خیابان بیمه، مرکز یادگار امام: خیابان آزادی خیابان زنجان شمالی ،مرکز شکوفه : بزگراه آزادگان ، ضلع شمال میدان بهار ، خیابان نور، تقاطع شکوفه، مرکز الغدیر : یافت آباد ، بلوار الغدیر ، روبروی بیمارسان شهدای یافت آباد، مرکز تعویض پلاک حکیمیه : تهران پارس ، خیابان اتحاد ، اتحاد پنجم است همچنین دارندگان موتورسیکلت می توانند در استانها به مراکز تعویض پلاک خودرویی مرکز استان و در شهرستانها به دفاتر فعالیت خودرویی مراجعه و نسبت به تعویض پلاک اقدام نمایند.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو، پس از چند ماه رکود بهاری بازار خودرو و در آستانه دومین ماه تابستان به عنوان فصل مسافرت های خانوادگی، به نظر می رسد بازار خودروهای داخلی تا حدودی از وضعیت گذشته خارج و با افزایش تقاضا روبرو شده است چنانچه بررسی قیمت ها در بازار حاکی از آن است که قیمت اغلب خودروهای داخلی در بازار با درصدی افزایش قیمت روبرو شده است.

  به گزارش خبر خودرو ، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت : به نظر نمی رسد با تغییر نرخ تعرفه واردات قطعات بتوان مانع انحصار و یا قاچاق در این بخش گردید.

  به گزارش خبر خودرو ، یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به هر میزان نرخ بهره بانکی کاهش یابد این مسئله به نفع خودروساز و قطعه‌ساز خواهد بود.

  به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با توجه به آلایندگی بالای موتورسیکلت ها اذعان داشت : براساس مطالعات دانشگاهی سطح انتشار آلایندگی یک موتورسیکلت 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 2 است. متاسفانه وضعیت تولید آلایندگی و ایمنی موتورسیکلت ها بسیار نگران کننده است لذا طبق قانون به عنوان وسیله نقلیه بایستی سالانه جهت انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر این که مهم ترین مأموریت حال حاضر مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی، تکمیل و راه اندازی 100 کیلومتر خطوط 6 و 7 مترو و همچنین متروی فرودگاه حضرت امام (ره) طی سال جاری و سال آینده است، گفت...

  گروه بین الملل: به نظر می رسد که بحران رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن پایانی ندارد چرا که این شرکت تازه حاضر به جبران ضررهای از دست رفته به نمایندگی های فروشش در ایالات متحده شده است.

  گروه بین الملل: همین چند روز پیش یک دستگاه کانیگسگ One: 1 هنگام تست در مسیر نوربورگرینگ تصادف بسیار شدیدی کرد و تا حد زیادی آسیب دید اما به نظر می رسد که شرکت سوئی تولید کننده اش باز هم در صدد بازسازی آن است.

  گروه بین الملل: شرکت ژاپنی نیسان اخیرا خبر از نصب سامانه هدایت خودکار خود موسوم به ProPilot بر روی مینی ون JDMSpec Serena و نسل جدید شاسی بلند قشقایی خبر داد.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 15 از ارائه آموزش ترافیکی به 6 هزار کودک در راستای اجرای طرح آسمان آبی زمین پاک خبر داد.

  گروه بین الملل: شرکت فورد جزئیات مربوط به عملکرد Super Duty مدل 2017 را که چندی پیش معرفی شده بود اعلام کرد.

  گروه بین الملل: شرکت آلمانی مرسدس بنز از جمع آوری خودروهای جدیدCoupe GLE 450 AMG مدل 2016 به دلیل مشکل خاموش شدن ناگهانی موتور خبر دادند.

  گروه بین الملل: گزارشات جدید نشان می دهد که اداره محیط زیست ایالات متحده به دلیل بدبینی های بیش از حد فروش ب ام و دیزلی مدل 2017 در امریکا را منوط به گذراندن کلیه روند آزمایشات آلایندگی و مصرف کرده است.

  به گزارش خبرخودرو، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از اجرای طرح پیک موتوری سبز در هسته مرکزی پایتخت خبر داد و گفت :به زودی 600 پیک موتوری سبز در منطقه 12مورد بهره برداری قرار می گیرد .

  گروه بین الملل: شرکت ژاپنی مزدا تصمیم گرفته تا نظر مشتریان بریتانیایی را از طریق عرضه نسخه جدیدی از مزدا 2 با قیمت پایه 4955 پوند جلب کند.

  گروه بین الملل: اگر چه رسوایی خودروهای دیزلی همچنان ادامه دارد ولی فناوری آن همچنان مورد استقبال مشتریان اروپایی است و بنابراین خودروسازان نیز مشتاق به، به روزرسانی آن و عرضه محصولات بهتر هستند.

  گروه بین الملل: شرکت امریکایی جیپ پانزدهم جولای یکی از مهم ترین دستاوردهای برندش را جشن گرفت. همین هفتاد و پنج سال گذشته بود که این کشور همکاری خود با ارتش ایالات متحده را آغاز و اولین محصول خود را در اختیار آن قرار داد.

  به گزارش خبرخودرو، مدير عامل شركت اتوبوسراني ضمن تاکید بر ضرورت نوسازي اتوبوس راني گفت: در صورت تامين اتوبوس، مصوبه خط اتصال ميدان آرژانتين به منطقه ٢٢ براي تكميل خطوط منطقه غرب تهران اجرایی مي شود.

  گروه بین الملل: وزیر داخلی اوکراین از تصمیم کشورش برای سفارش 651 دستگاه شاسی بلند هیبریدی الکتریکی اوتلندر برای پلیس ملی این کشور خبر داد.

  گروه بین الملل: جگوار جزئیات XF-L مدل 2016 را در چین اعلام کرد.

  گروه بین الملل: هوندای برزیل نسل دهم سیویک مدل 2016 را در بازار این کشور عرضه کرد.